Showroom

Showroom kamienia naturalnego firmy Interstone to miejsce prezentujące najpiękniejsze odmiany kamienia naturalnego (o wyjątkowej urodzie, szczególnym rysunku i kolorystyce), rzadko występujące w naturze i pochodzące z najdalszych zakątków świata.

Można w nim doświadczyć prawdziwej magii materiału od setek lat obecnego w architekturze i wnętrzach. Pomagają w tym nowoczesne technologie. Dzięki nim, pozostając na wygodnej sofie, można wyruszyć w podróż po kamieniołomach w innych częściach świata, zapoznać się z procesem wydobycia i obróbki, przyjrzeć się najpiękniejszym slabom z bliska, a także obejrzeć najciekawsze realizacje z ich wykorzystaniem.

Wnętrza showroomu zostały zaprojektowane przez uznaną pracownię JMW Architekci, w zespole Jakuba Wiśniewskiego i Pauli Sak. Architekci tradycyjny i szlachetny materiał, jakim jest kamień naturalny, pokazali w nowatorskiej formie.

Przestrzeń podzielono na dwie strefy: multimedialną oraz techniczną. W pierwszej z nich zaaranżowano miejsce na duży ekran, gdzie wyświetlane są specjalnie opracowane materiały video z kamieniołomów, a także podpięta jest baza informatyczna z dostępnymi na stanie Interstone kamieniami oraz informacjami o tych, które dopiero pokonują drogę z miejsca wydobycia do magazynu. Strefa techniczna to ekspozycja bestsellerów oraz przestrzeń do pracy dla architektów. Miejsce wyposażono w ekspozytory kamienia w trzech rozmiarach, a także podświetlenie przeznaczone dla przeziernych płyt.

Showroom wyposażono w system indywidualnej kontroli dostępu, który umożliwia architektom i ich klientom korzystanie z showroomu w trybie 24/7.

Partnerem strategicznym showroomu jest firma Ratti – główny dostawca marmuru.

Inspiracje