STATUARIO

Dawniej, swoje dzieła tworzyli w nim wybitni artyści. Dziś, jest nieodłącznym elementem wystroju najbardziej reprezentacyjnych, eleganckich wnętrz. Ponadczasowy marmur – to jego biała, klasyczna odsłona uchodzi za najbardziej pożądaną.

Choć okres rozkwitu popularności marmuru przypadł dopiero na okres renesansu, to już w starożytności doceniano piękno tego szlachetnego kamienia. Szczególnie upodobali go sobie rzeźbiarze i ówcześni architekci monumentalnych budowli. Współcześnie stał się on jednym z ulubionych materiałów wykończeniowych w rękach architektów wnętrz, którzy doceniają jego ponadczasową elegancję i niezwykle szeroki wachlarz możliwości dekoracyjnych. Pochodzący ze złóż włoskiego kamieniołomu Carrara, biały marmur doskonale odnajduje się zarówno w klasycznych zestawieniach, jak i w bardziej nowoczesnych aranżacjach, które cechuje minimalizm oraz monochromatyczność barw. Dzięki jego uniwersalnej, stonowanej kolorystyce możemy równie ciekawie dopełnić nim ascetyczną, postindustrialną przestrzeń czy eklektyczne wnętrze z dużą ilością dekoracji i bibelotów. Jak szeroka i różnorodna może być paleta białych marmurów z Carrary doskonale widać na przykładzie portfolio Interstone.

Poszczególne gatunki marmuru z Carrary różnią się intensywnością tła oraz gęstością użylenia w neutralnych odcieniach szarości. Najsubtelniejszy z nich, a zarazem najbardziej unikatowy jest Statuario. Jego śnieżnobiałą taflę pokrywają delikatnie rozmyte żyłki, które układają się w dyskretne spękania. Płyty z tego gatunku kamienia naturalnego są dostępne w slabach o grubości 2 lub 3 cm w polerowanym wykończeniu.

Karraryjski marmur można stosować jako materiał do wykończenia wnętrza kuchni, salonu czy łazienki. Możemy nim pokryć schody, ściany i podłogi lub wprowadzić w formie mniejszych elementów dekoracyjnych, takich jak blat stolika, zabudowa komin-ka, nowoczesna wyspa kuchenna na kształt monolitu czy efektowna wanna, która stanie się centralnym punktem salonu kąpielowego. Surowiec ten, doskonale będzie komponował się z modnymi dodatkami w odcieniach miedzi, czerni lub złota, a także się w pastelowych zestawieniach kolorystycznych. Należy jednak pamiętać, że marmur choć piękny, jest stosunkowo wrażliwym gatunkiem kamienia, który wymaga odpowiedniej konserwacji. Codzienna pielęgnacja delikatnymi detergentami oraz regularna impregnacja sprawią, że kamień zachowa swój niepowtarzalny wygląd na długie lata, a z biegiem czasu naturalnie pokryje się patyną, nabierając przy tym uroku i szlachetnego wyglądu.

Video

Inspiracje

Informacje techniczne

Grupa
Marmur
Nazwa kamienia
STATUARIO
kolor
Biały
zastosowanie
kominki, ściany, podłogi, parapety
Przedział cenowy
Prestiżowy
Wzór
Umiarkowanie wzorzysty
Twardość
Średni (4-5 w skali Mohsa)
Formaty i faktury płyt
DUŻE PŁYTY, Grubość 2 cm, 3 cm

Stan magazynowy

Powrót do portfolio